Samarbeta och nätverka i London tillsammans med skolledarkollegor från våra nordiska grannländer och ta del av ett ännu bredare kompetens- och erfarenhetsutbyte.
Erfarenhetsutbyte LondonDigitaliseringen av de nationella proven kräver bred specialistkunskap och expertkompetens inom vitt skilda områden. Vi har skapat en samlingssida för expertis och de senaste nyheterna. Vår ambition är att stötta svensk skola i arbetet framåt med hjälp av kontinuerliga uppdateringar och goda exempel.
Att skapa beredskap för hybrid undervisning är ett sätt att skapa förutsättningar för framtidens lärande. Ökad lektionsnärvaro och minskad stress för elever samt reducerat extraarbete för lärare i och med att man slipper ta ifatt förlorad undervisning. Vi hjälper er att bli redo.
Ta del av kunskap från våra specialister, forskare, myndigheter och experter. Här hittar du alla våra inspelade event.
Inspelade eventFå de senaste nyheterna direkt i din inkorg.