Tillbaka till Våra kontor
borås Region väst På vårt sätt

Atea i Borås

Vi ser det som vårt uppdrag att bygga Sverige med it och vi vill göra det på ett ansvarsfullt sätt som tar hänsyn till sociala aspekter, vår miljö och framtida generationer.

Adressuppgifter

Katrinedalsgatan 13B
504 51 Borås

Kontakta gärna oss

Niclas Hedlund
Niclas Hedlund
Platschef
niclas.hedlund@atea.se
Pierre Zangaro
Konsultchef
pierre.zangaro@atea.se
Niklas Kling
Account Manager
niklas.kling@atea.se
Hanna Sieverthson
Projektledare
hanna.sieverthson@atea.se
William Elmgren
Kundansvarig säljare
william.elmgren@atea.se
Amra Zimic
Systemkonsult
amra.zimic@atea.se

via kollektivtrafik

Hållplats: Katrinedalsgatan 20, Borås

Bolag: Västtrafik

Buss 6

Från hållplatsen tar det mindre än 1 minut att gå. Ateas kontor ligger mitt emot hållplatsen. 

via bil och parkering

Mitt emot kontoret finns betalparkeringar och det tar mindre än 1 minut att gå. Parkering betalas via appen easy-park eller via parkeringsautomaterna.

Vill du arbeta i teknikens framkant och utvecklas tillsammans med de bästa specialisterna?

Att börja som konsult på Atea är ett stort beslut för dig men också ett stort ansvar för oss. Du kommer att ingå i ett lag på 1500 specialister men det är dina möjligheter och din individuella utvecklingspotential som tas tillvara.

👉 Är du nyfiken på hur det är att jobba på Atea? Missa då inte intervjuerna med våra it-specialister.

 

Den trettionde januari fanns Atea på plats vid Högskolan i Borås för att delta på arbetsmarknadsmässan STARK. Under dagen minglade studenter och arbetssökanden inom många olika områden med flertalet utställare från både privat och offentlig sektor.

Det blev tid för många intressanta samtal. Många frågor om vad Atea sysslar med i sin verksamhet, vilka möjligheter vi kan erbjuda en framtida kollega och vart vi befinner oss inom branschen.

”Det är viktigt att vara närvarande på alla lokala orter när det händer sådana här saker och det är ju också här vi har chans att både informera om oss och få information om de vi vill ha till oss” säger Pierre Zangaro- Konsultchef.

Atea.se upplevs bättre om du uppdaterar din webbläsare. Här hittar du en ny version av internet explorer