Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

StarTech.com Extreme Networks 10052 Compatible SFP Module - SFP-sändar/mottag...

StarTech.com Extreme Networks 10052 Compatible SFP Module - SFP-sändar/mottag...

StarTech.com - Extreme Networks 10052 Compatible SFP Module

Artnr: 10052-ST
  • SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 1 Gbps
  • Gigabit Ethernet

Ej i lager

358:-

Specifikation

Extra material

  • Produktbeskrivning

    StarTech.com Extreme Networks 10052 Compatible SFP Module - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE
  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    1000Base-LX
  • Dataöverföringshastighet

    1 Gbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Max överföringsavstånd

    10 km
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Extreme Networks 10052
  • Dimensioner (BxDxH)

    5.56 cm x 1.37 cm x 1.25 cm
  • Vikt

    18 g
  • Tillverkarens garanti

    Begränsad livstidsgaranti
  • Designat för

    Summit 200-24, 200-48, 24e3, 400-48t; Alpine 3802, 3804, 3808; Extreme Networks GM-16T3, GM-16X3; BlackDiamond 10808, 6800; Summit 400-48t
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiska transceivers
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    1000Base-LX
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Dataöverföringshastighet

    1 Gbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Max överföringsavstånd

    10 km
  • Funktioner

    Full duplex, Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 1000Base-LX - LC-enkelläge hona x 2
  • Diverse

  • MTBF (genomsnittstid mellan fel)

    634,210,013 timmar
  • Standarder som följs

    FCC, MSA
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Extreme Networks 10052
  • Strömtillförsel

  • Energiförbrukning vid drift

    1.3 Watt
  • Mått och vikt

  • Bredd

    5.56 cm
  • Djup

    1.37 cm
  • Höjd

    1.25 cm
  • Vikt

    18 g
  • Mått och vikt (brutto)

  • Emballagets bredd

    9 cm
  • Emballagets djup

    11.5 cm
  • Emballagets höjd

    3.1 cm
  • Emballagets vikt

    50 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - livstid
  • Kompatibilitetsinformation

  • Designat för

    Summit 200-24, 200-48, 24e3, 400-48t Alpine 3802, 3804, 3808 Extreme Networks GM-16T3, GM-16X3 Extreme Networks BlackDiamond 10808, 6800 Extreme Networks Summit 400-48t
Cookie Settings