Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

StarTech.com Cisco WSP-Q40GLR4L Comp. QSFP+ Module - 40GBASE-LR4 - 40GbE Giga...

StarTech.com Cisco WSP-Q40GLR4L Comp. QSFP+ Module - 40GBASE-LR4 - 40GbE Giga...

StarTech.com

Artnr: WSP-Q40GLR4L-ST
  • QSFP+ sändar/mottagarmodul
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 40 Gbps
  • 40 Gigabit Ethernet
Ej i lager

8 543:-

Är du intresserad av finansiering?

270:-/månad

Specifikation

Extra material

  • Produktbeskrivning

    StarTech.com Cisco WSP-Q40GLR4L Comp. QSFP+ Module - 40GBASE-LR4 - 40GbE Gigabit Ethernet QSFP+ Single Mode Fiber SMF Optic Transceiver - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN
  • Typ av enhet

    QSFP+ sändar/mottagarmodul - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    40GBase-IR4
  • Dataöverföringshastighet

    40 Gbps
  • Optisk våglängd

    1270-1330 nm
  • Datalänkprotokoll

    40 Gigabit LAN
  • Max överföringsavstånd

    2 km
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Cisco WSP-Q40GLR4L
  • Dimensioner (BxDxH)

    12.2 cm x 1.83 cm x 0.85 cm
  • Vikt

    49 g
  • Tillverkarens garanti

    Begränsad livstidsgaranti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    QSFP+ sändar/mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    40GBase-IR4
  • Datalänkprotokoll

    40 Gigabit LAN
  • Dataöverföringshastighet

    40 Gbps
  • Optisk våglängd

    1270-1330 nm
  • Max överföringsavstånd

    2 km
  • Funktioner

    Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 40GBase-IR4 - LC-enkelläge hona x 2
  • Diverse

  • MTBF (genomsnittstid mellan fel)

    95,832,027 timmar
  • Standarder som följs

    MSA
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Cisco WSP-Q40GLR4L
  • Mått och vikt

  • Bredd

    12.2 cm
  • Djup

    1.83 cm
  • Höjd

    0.85 cm
  • Vikt

    49 g
  • Mått och vikt (brutto)

  • Emballagets bredd

    12 cm
  • Emballagets djup

    20.5 cm
  • Emballagets höjd

    3.5 cm
  • Emballagets vikt

    60 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - livstid