Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

StarTech.com Brocade 44W4408 Compatible SFP+ Module - SFP+ sändar/mottagarmod...

StarTech.com Brocade 44W4408 Compatible SFP+ Module - SFP+ sändar/mottagarmod...

StarTech.com - Brocade 44W4408 Compatible SFP+ Module

Artnr: 44W4408-ST
  • SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 10 Gbps
  • 10 Gigabit Ethernet

Ej i lager

669:-

Specifikation

Extra material

  • Produktbeskrivning

    StarTech.com Brocade 44W4408 Compatible SFP+ Module - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE
  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul - LC multiläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    10GBase-SR
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Datalänkprotokoll

    10 GigE
  • Max överföringsavstånd

    300 m
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Brocade 44W4408
  • Dimensioner (BxDxH)

    5.84 cm x 1.39 cm x 1.26 cm
  • Vikt

    20 g
  • Tillverkarens garanti

    Begränsad livstidsgaranti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiska transceivers
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    10GBase-SR
  • Datalänkprotokoll

    10 GigE
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Max överföringsavstånd

    300 m
  • Funktioner

    Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 10GBase-SR - LC multi-mode hona x 2
  • Diverse

  • MTBF (genomsnittstid mellan fel)

    498,745,585 timmar
  • Standarder som följs

    FCC, MSA
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Brocade 44W4408
  • Strömtillförsel

  • Energiförbrukning vid drift

    1.3 Watt
  • Mått och vikt

  • Bredd

    5.84 cm
  • Djup

    1.39 cm
  • Höjd

    1.26 cm
  • Vikt

    20 g
  • Mått och vikt (brutto)

  • Emballagets bredd

    9 cm
  • Emballagets djup

    11.5 cm
  • Emballagets höjd

    3.1 cm
  • Emballagets vikt

    50 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - livstid
Cookie Settings