StarTech.com 2m (6.6ft) LC to SC (UPC) OS2 Single Mode Simplex Fiber Optic Cable, 9/125µm, Laser Optimized, 40G/100G, Bend Insensitive, Low Insertion Loss - LSZH Fiber Patch Cord (SPSMLCSC-OS2-2M) - Patch-kabel - LC/UPC enkelläge (hane) till SC/UPC enkelläge (hane) - 2 m - 2 mm - fiberoptisk - simplex - 9 / 125 mikrometer - OS1/OS2 - halogenfri, passiv, dubbelriktad - gul