Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

StarTech.com 100Mbps PCI Multi Mode ST Fiber Ethernet NIC Network Adapter 2km...

StarTech.com 100Mbps PCI Multi Mode ST Fiber Ethernet NIC Network Adapter 2km...

StarTech.com

Artnr: PCI100MMST
  • Nätverksadapter
  • Ethernet, Fast Ethernet
  • Dataöverföringshastighet: 100 Mbps

Ej i lager

1 296:-

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    StarTech.com 100Mbps PCI Multi Mode ST Fiber Ethernet NIC Network Adapter 2km - nätverksadapter
  • Typ av enhet

    Nätverksadapter
  • Formfaktor

    Instickskort - låg profil
  • Gränssnittstyp (buss)

    PCI-X / 133 MHz
  • Portar

    10/100 Ethernet
  • Dimensioner (BxDxH)

    5.6 cm x 12.1 cm x 1.8 cm
  • Typ av kablage

    Ethernet 100Base-FX
  • Datalänkprotokoll

    10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3u, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x
  • Tillverkarens garanti

    1 års garanti
  • UNSPSC

    43201404 Network interface cards
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    Nätverksadapter
  • Formfaktor

    Instickskort - låg profil
  • Gränssnittstyp (buss)

    PCI-X / 133 MHz
  • Nätverk

  • Portar

    10/100 Ethernet
  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    Ethernet 100Base-FX
  • Datalänkprotokoll

    Ethernet, Fast Ethernet
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3u, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x 100Base-FX - ST-läge (multi-mode)
  • Kompatibla kortplatser

    1 x PCI-X / 133 MHz
  • Diverse

  • Standarder som följs

    FCC
  • Dimensioner och vikt

  • Bredd

    5.6 cm
  • Djup

    12.1 cm
  • Höjd

    1.8 cm
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - 1 år
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    45 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    5 - 95%
Cookie Settings