Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

TRENDnet TFC 110S20D3I - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Ba...

TRENDnet TFC 110S20D3I - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Ba...

TRENDnet

Artnr: TFC-110S20D3I
  • Fibermediekonverterare
  • Extern
  • Dataöverföringshastighet: 200 Mbps
  • Fast Ethernet, Ethernet
Ej i lager

1 088:-

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    TRENDnet TFC 110S20D3I - fibermediekonverterare - 10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Typ av enhet

    Fibermediekonverterare - SC enkelläge / RJ-45
  • Formfaktor

    Extern
  • Typ av kablage

    10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
  • Dataöverföringshastighet

    200 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 (TX) / 1550 (RX) nm
  • Datalänkprotokoll

    10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Protokoll för administration på distans

    SNMP
  • Max överföringsavstånd

    20 km
  • Strömtillförsel

    AC 120/230 V
  • Dimensioner (BxDxH)

    12 cm x 8.8 cm x 2.5 cm
  • Vikt

    354 g
  • Tillverkarens garanti

    Begränsad livstidsgaranti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    Fibermediekonverterare
  • Formfaktor

    Extern
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
  • Datalänkprotokoll

    10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Dataöverföringshastighet

    200 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 (TX) / 1550 (RX) nm
  • Protokoll för administration på distans

    SNMP
  • Max överföringsavstånd

    20 km
  • Statusindikatorer

    Strömförsörjning, länk/akvititet
  • Funktioner

    Auto-negotiation, halvduplexläge, fullt duplexläge, Link Loss Return (LLR), Link Loss Carry Forward (LLCF), monterbar på vägg
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3, IEEE 802.3u
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode hona 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hona
  • Diverse

  • Standarder som följs

    FCC, RoHS
  • Strömtillförsel

  • Nätdel

    Extern strömadapter
  • Nätspänning

    AC 120/230 V (50/60 Hz)
  • Energiförbrukning vid drift

    2 Watt
  • Mått och vikt

  • Bredd

    12 cm
  • Djup

    8.8 cm
  • Höjd

    2.5 cm
  • Vikt

    354 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - livstid
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    40 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    0 - 90%