Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

TRENDnet TE100-MGBS20 - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE - 1000Bas...

TRENDnet TE100-MGBS20 - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE - 1000Bas...

TRENDnet

Artnr: TE100-MGBS20
  • SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 155 Mbps
  • Gigabit Ethernet

Ej i lager

405:-

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    TRENDnet TE100-MGBS20 - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE
  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    1000Base-LX, Fibre Channel
  • Dataöverföringshastighet

    155 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Max överföringsavstånd

    20 km
  • Dimensioner (BxDxH)

    1.3 cm x 5.3 cm x 1 cm
  • Vikt

    18 g
  • Tillverkarens garanti

    Begränsad livstidsgaranti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    1000Base-LX, Fibre Channel
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Dataöverföringshastighet

    155 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Max överföringsavstånd

    20 km
  • Funktioner

    Hot-swap-byte av modul, metallhölje
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3u
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 1000Base-LX - LC-enkelläge hona
  • Diverse

  • Standarder som följs

    FCC
  • Mått och vikt

  • Bredd

    1.3 cm
  • Djup

    5.3 cm
  • Höjd

    1 cm
  • Vikt

    18 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - livstid
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    70 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    0 - 90 % (icke-kondenserande)
Cookie Settings