Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

StarTech.com MSA Uncoded SFP Transceiver Module - 100BASE-BX - 10 GbE Gigabit...

StarTech.com MSA Uncoded SFP Transceiver Module - 100BASE-BX - 10 GbE Gigabit...

StarTech.com

Artnr: SFP100BBXDST
  • SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 100 Mbps
  • Fast Ethernet
Ej i lager

1 031:-

Specifikation

Tillbehör

Extra material

  • Produktbeskrivning

    StarTech.com MSA Uncoded SFP Transceiver Module - 100BASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 100Mb LAN
  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    100Base-BX
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1550 (TX) / 1310 (RX) nm
  • Datalänkprotokoll

    100Mb LAN
  • Max överföringsavstånd

    10 km
  • Dimensioner (BxDxH)

    1.39 cm x 5.84 cm x 1.26 cm
  • Vikt

    30 g
  • Tillverkarens garanti

    Begränsad livstidsgaranti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Färg

    Silver
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    100Base-BX
  • Datalänkprotokoll

    100Mb LAN
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1550 (TX) / 1310 (RX) nm
  • Max överföringsavstånd

    10 km
  • Funktioner

    Stöd för DOM (Digital Optical Monitoring), Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3u
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 100Base-BX - LC-enkelläge
  • Diverse

  • Standarder som följs

    cUL, FCC, RoHS, WEEE, MSA
  • Mått och vikt

  • Bredd

    1.39 cm
  • Djup

    5.84 cm
  • Höjd

    1.26 cm
  • Vikt

    30 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - livstid
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    70 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    5 - 95%