Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

StarTech.com Juniper SFPP-10GE-LR Compatible SFP+ Module - SFP+ sändar/mottag...

StarTech.com Juniper SFPP-10GE-LR Compatible SFP+ Module - SFP+ sändar/mottag...

StarTech.com - Juniper SFPP-10GE-LR Compatible SFP+ Module

Artnr: SFPP10GELRST
  • SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Insticksmodul
  • 10 Gbps
  • 10 Gigabit Ethernet

Ej i lager

2 893:-

Är du intresserad av finansiering?

91:-/månad

Specifikation

Extra material

  • Produktbeskrivning

    StarTech.com Juniper SFPP-10GE-LR Compatible SFP+ Module - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE
  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    10GBase-LR
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Datalänkprotokoll

    10 GigE
  • Max överföringsavstånd

    10 km
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Juniper XBR-000180
  • Dimensioner (BxDxH)

    1.4 cm x 6.5 cm x 1.2 cm
  • Vikt

    72 g
  • Tillverkarens garanti

    Begränsad livstidsgaranti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiska transceivers
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    10GBase-LR
  • Datalänkprotokoll

    10 GigE
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Max överföringsavstånd

    10 km
  • Funktioner

    Fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 10GBase-LR - LC-enkelläge hona x 2
  • Diverse

  • MTBF (genomsnittstid mellan fel)

    38,631,862 timmar
  • Standarder som följs

    FCC, MSA
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Juniper XBR-000180
  • Strömtillförsel

  • Energiförbrukning vid drift

    1.3 Watt
  • Mått och vikt

  • Bredd

    1.4 cm
  • Djup

    6.5 cm
  • Höjd

    1.2 cm
  • Vikt

    72 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - livstid
Cookie Settings