Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

StarTech.com Juniper SFP-FE20KT15R13 Compatible SFP Module - 100BASE-BX-D - 1...

StarTech.com Juniper SFP-FE20KT15R13 Compatible SFP Module - 100BASE-BX-D - 1...

StarTech.com - Juniper SFP-FE20KT15R13 Compatible SFP Module - 100BASE-BX-D 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF)

Artnr: SFPFE20KT5R3
  • SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 100 Mbps
  • Fast Ethernet

Ej i lager

2 835:-

Är du intresserad av finansiering?

90:-/månad

Specifikation

Extra material

  • Produktbeskrivning

    StarTech.com Juniper SFP-FE20KT15R13 Compatible SFP Module - 100BASE-BX-D - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 100Mb LAN
  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    100Base-BX10-D
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 (TX) / 1550 (RX) nm
  • Datalänkprotokoll

    100Mb LAN
  • Max överföringsavstånd

    20 km
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Juniper SFP-GE10KT15R13
  • Dimensioner (BxDxH)

    1.4 cm x 6.5 cm x 1.2 cm
  • Vikt

    72 g
  • Tillverkarens garanti

    3 års garanti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiska transceivers SFP transceivers
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    100Base-BX10-D
  • Datalänkprotokoll

    100Mb LAN
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 (TX) / 1550 (RX) nm
  • Max överföringsavstånd

    20 km
  • Funktioner

    Fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 100Base-BX10-D - LC-enkelläge hona
  • Diverse

  • MTBF (genomsnittstid mellan fel)

    3,713,222 timmar
  • Standarder som följs

    FCC, RoHS, REACH, MSA
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Juniper SFP-GE10KT15R13
  • Mått och vikt

  • Bredd

    1.4 cm
  • Djup

    6.5 cm
  • Höjd

    1.2 cm
  • Vikt

    72 g
  • Mått och vikt (brutto)

  • Emballagets bredd

    20.7 cm
  • Emballagets djup

    23 cm
  • Emballagets höjd

    1.5 cm
  • Emballagets vikt

    80 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - 3 år
Cookie Settings