Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

StarTech.com HP JD118B Compatible SFP Module - 1000BASE-SX Fiber Optical Tran...

StarTech.com HP JD118B Compatible SFP Module - 1000BASE-SX Fiber Optical Tran...

StarTech.com

Artnr: JD118BST
  • SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 1.25 Gbps
  • Gigabit Ethernet

Ej i lager

486:-

Specifikation

Tillbehör

  • Produktbeskrivning

    StarTech.com HP JD118B Compatible SFP Module - 1000BASE-SX Fiber Optical Transceiver (JD118BST) - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE
  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC multiläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    1000Base-SX
  • Dataöverföringshastighet

    1.25 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Max överföringsavstånd

    550 m
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    HP JD118B
  • Dimensioner (BxDxH)

    1.37 cm x 5.66 cm x 1.25 cm
  • Vikt

    28 g
  • Tillverkarens garanti

    Begränsad livstidsgaranti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Färg

    Silver
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    1000Base-SX
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Dataöverföringshastighet

    1.25 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Max överföringsavstånd

    550 m
  • Funktioner

    Fullt duplexläge, Stöd för DOM (Digital Optical Monitoring), Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3z
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode hona x 2
  • Diverse

  • Standarder som följs

    UL, FCC, RoHS, MSA
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    HP JD118B
  • Mått och vikt

  • Bredd

    1.37 cm
  • Djup

    5.66 cm
  • Höjd

    1.25 cm
  • Vikt

    28 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - livstid
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    70 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    5 - 95%
Cookie Settings