Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

StarTech.com HP 0231A0A6 Compatible SFP+ Module - SFP+ sändar/mottagarmodul (...

StarTech.com HP 0231A0A6 Compatible SFP+ Module - SFP+ sändar/mottagarmodul (...

StarTech.com

Artnr: 0231A0A6-ST
  • SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 10 Gbps
  • 10 Gigabit Ethernet
Ej i lager

573:-

Specifikation

Extra material

  • Produktbeskrivning

    StarTech.com HP 0231A0A6 Compatible SFP+ Module - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE
  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul - LC multiläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    10GBase-SR
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Datalänkprotokoll

    10 GigE
  • Max överföringsavstånd

    300 m
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    HP 0231A0A6
  • Dimensioner (BxDxH)

    5.84 cm x 1.39 cm x 1.37 cm
  • Vikt

    20 g
  • Tillverkarens garanti

    Begränsad livstidsgaranti
  • Designat för

    3Com Switch 4500, 4500 PWR, 4500G, 4500G PWR, 4800G, 4800G PWR
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    10GBase-SR
  • Datalänkprotokoll

    10 GigE
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Max överföringsavstånd

    300 m
  • Funktioner

    Fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 10GBase-SR - LC multi-mode hona x 2
  • Diverse

  • MTBF (genomsnittstid mellan fel)

    498,745,585 timmar
  • Standarder som följs

    FCC, MSA
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    HP 0231A0A6
  • Strömtillförsel

  • Energiförbrukning vid drift

    1.3 Watt
  • Mått och vikt

  • Bredd

    5.84 cm
  • Djup

    1.39 cm
  • Höjd

    1.37 cm
  • Vikt

    20 g
  • Mått och vikt (brutto)

  • Emballagets bredd

    9 cm
  • Emballagets djup

    11.5 cm
  • Emballagets höjd

    3.1 cm
  • Emballagets vikt

    50 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - livstid
  • Kompatibilitetsinformation

  • Designat för

    3Com Switch 4500, 4500 PWR, 4500G, 4500G PWR, 4800G, 4800G PWR