Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

StarTech.com Dell EMC SFP-10G-BX40-U SFP+ Module - Upstream - SFP+ sändar/mot...

StarTech.com Dell EMC SFP-10G-BX40-U SFP+ Module - Upstream - SFP+ sändar/mot...

StarTech.com - Dell EMC SFP-10G-BX40-U SFP+ Module - Upstream

Artnr: SFP10GBX40US
  • SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 10 Gbps
  • 10 Gigabit Ethernet

Ej i lager

3 109:-

Är du intresserad av finansiering?

98:-/månad

Specifikation

Extra material

  • Produktbeskrivning

    StarTech.com Dell EMC SFP-10G-BX40-U SFP+ Module - Upstream - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE
  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    10GBase-BX40-U
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    1270 nm / 1330 nm
  • Datalänkprotokoll

    10 GigE
  • Max överföringsavstånd

    40 km
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Dell EMC SFP-10G-BX40-U
  • Dimensioner (BxDxH)

    5.84 cm x 1.39 cm x 1.26 cm
  • Vikt

    30 g
  • Tillverkarens garanti

    Begränsad livstidsgaranti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiska transceivers
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    10GBase-BX40-U
  • Datalänkprotokoll

    10 GigE
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    1270 nm / 1330 nm
  • Max överföringsavstånd

    40 km
  • Funktioner

    Fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 10GBase-BX40-U - LC-enkelläge hona
  • Diverse

  • MTBF (genomsnittstid mellan fel)

    3,736,187 timmar
  • Standarder som följs

    UL, FCC, MSA
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Dell EMC SFP-10G-BX40-U
  • Strömtillförsel

  • Energiförbrukning vid drift

    1.6 Watt
  • Mått och vikt

  • Bredd

    5.84 cm
  • Djup

    1.39 cm
  • Höjd

    1.26 cm
  • Vikt

    30 g
  • Mått och vikt (brutto)

  • Emballagets bredd

    9 cm
  • Emballagets djup

    11.5 cm
  • Emballagets höjd

    3.1 cm
  • Emballagets vikt

    50 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - livstid
Cookie Settings