Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

StarTech.com Dell EMC QSFP-40G-ESR4 Compatible QSFP+ Module - QSFP+ sändar/mo...

StarTech.com Dell EMC QSFP-40G-ESR4 Compatible QSFP+ Module - QSFP+ sändar/mo...

StarTech.com - Dell EMC QSFP-40G-ESR4 Compatible QSFP+ Module

Artnr: QSFP40GESR4E
  • QSFP+ sändar/mottagarmodul
  • Insticksmodul
  • 40 Gbps
  • 40 Gigabit Ethernet

Ej i lager

3 089:-

Specifikation

Extra material

  • Produktbeskrivning

    StarTech.com Dell EMC QSFP-40G-ESR4 Compatible QSFP+ Module - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN
  • Typ av enhet

    QSFP+ sändar/mottagarmodul - MPO multiläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    40GBASE-SR4
  • Dataöverföringshastighet

    40 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Datalänkprotokoll

    40 Gigabit LAN
  • Max överföringsavstånd

    400 m
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Dell EMC QSFP-40G-ESR4
  • Dimensioner (BxDxH)

    5.84 cm x 1.39 cm x 1.26 cm
  • Vikt

    40 g
  • Tillverkarens garanti

    Begränsad livstidsgaranti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiska transceivers
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    QSFP+ sändar/mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    40GBASE-SR4
  • Datalänkprotokoll

    40 Gigabit LAN
  • Dataöverföringshastighet

    40 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Max överföringsavstånd

    400 m
  • Funktioner

    Fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 40GBASE-SR4 - MPO multi-mode hona
  • Diverse

  • MTBF (genomsnittstid mellan fel)

    45,017,120 timmar
  • Standarder som följs

    UL, FCC, RoHS, REACH, MSA
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Dell EMC QSFP-40G-ESR4
  • Mått och vikt

  • Bredd

    5.84 cm
  • Djup

    1.39 cm
  • Höjd

    1.26 cm
  • Vikt

    40 g
  • Mått och vikt (brutto)

  • Emballagets bredd

    12 cm
  • Emballagets djup

    20.5 cm
  • Emballagets höjd

    35 cm
  • Emballagets vikt

    60 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - livstid
Cookie Settings