Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

StarTech.com Citrix EG3D0000086 Compatible SFP Module - 1000Base-SX Fiber Opt...

StarTech.com Citrix EG3D0000086 Compatible SFP Module - 1000Base-SX Fiber Opt...

StarTech.com - Citrix EG3D0000086 Compatible SFP Module - 1000Base-SX Fiber Optical Transceiver (EG3D0000086-ST)

Artnr: EG3D0000086-ST
  • SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 1 Gbps
  • Gigabit Ethernet

Ej i lager

407:-

Specifikation

Extra material

  • Produktbeskrivning

    StarTech.com Citrix EG3D0000086 Compatible SFP Module - 1000Base-SX Fiber Optical Transceiver (EG3D0000086-ST) - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE
  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC multiläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    1000Base-SX
  • Dataöverföringshastighet

    1 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Max överföringsavstånd

    550 m
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Citrix EG3D0000086
  • Dimensioner (BxDxH)

    5.56 cm x 1.37 cm x 1.25 cm
  • Vikt

    16 g
  • Tillverkarens garanti

    Begränsad livstidsgaranti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiska transceivers
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    1000Base-SX
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Dataöverföringshastighet

    1 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Max överföringsavstånd

    550 m
  • Funktioner

    Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode hona x 2
  • Diverse

  • MTBF (genomsnittstid mellan fel)

    629,953,711 timmar
  • Standarder som följs

    FCC, MSA
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Citrix EG3D0000086
  • Mått och vikt

  • Bredd

    5.56 cm
  • Djup

    1.37 cm
  • Höjd

    1.25 cm
  • Vikt

    16 g
  • Mått och vikt (brutto)

  • Emballagets bredd

    9 cm
  • Emballagets djup

    11.5 cm
  • Emballagets höjd

    3.1 cm
  • Emballagets vikt

    50 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - livstid
Cookie Settings