Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

StarTech.com Cisco SFP-10G-BX-U-40 Compatible SFP+ Module - 10GBASE-BX - 10 G...

StarTech.com Cisco SFP-10G-BX-U-40 Compatible SFP+ Module - 10GBASE-BX - 10 G...

StarTech.com

Artnr: SFP-10G-BX-U-40-ST
  • SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 10 Gbps
  • 10 Gigabit Ethernet
Ej i lager

1 852:-

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    StarTech.com Cisco SFP-10G-BX-U-40 Compatible SFP+ Module - 10GBASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Single Mode Fiber (SMF) Transceiver - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE
  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    10GBase-BX-U
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    1270 nm / 1330 nm
  • Datalänkprotokoll

    10 GigE
  • Max överföringsavstånd

    40 km
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Cisco SFP-10G-BX-U-40
  • Dimensioner (BxDxH)

    5.84 cm x 1.39 cm x 1.26 cm
  • Vikt

    24 g
  • Tillverkarens garanti

    Begränsad livstidsgaranti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    10GBase-BX-U
  • Datalänkprotokoll

    10 GigE
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    1270 nm / 1330 nm
  • Max överföringsavstånd

    40 km
  • Funktioner

    Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 10GBase-BX-U - LC-enkelläge hona
  • Diverse

  • Standarder som följs

    MSA
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Cisco SFP-10G-BX-U-40
  • Strömtillförsel

  • Energiförbrukning vid drift

    1.6 Watt
  • Mått och vikt

  • Bredd

    5.84 cm
  • Djup

    1.39 cm
  • Höjd

    1.26 cm
  • Vikt

    24 g
  • Mått och vikt (brutto)

  • Emballagets bredd

    9 cm
  • Emballagets djup

    11.5 cm
  • Emballagets höjd

    3.1 cm
  • Emballagets vikt

    50 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - livstid