Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

StarTech.com Cisco SFP-10G-SR-X Compatible SFP+ Module - 10GBASE-SR Fiber Opt...

StarTech.com Cisco SFP-10G-SR-X Compatible SFP+ Module - 10GBASE-SR Fiber Opt...

StarTech.com

Artnr: SFP10GSRXST
  • SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 10 Gbps
  • 10 Gigabit Ethernet

Ej i lager

5 595:-

Är du intresserad av finansiering?

177:-/månad

Specifikation

Tillbehör

  • Produktbeskrivning

    StarTech.com Cisco SFP-10G-SR-X Compatible SFP+ Module - 10GBASE-SR Fiber Optical Transceiver - SFP10GSRXST - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE
  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul - LC multiläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    10GBase-SR
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Datalänkprotokoll

    10 GigE
  • Max överföringsavstånd

    300 m
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Cisco SFP-10G-SR-X
  • Dimensioner (BxDxH)

    1.39 cm x 5.84 cm x 1.26 cm
  • Vikt

    30 g
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Färg

    Silver
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    10GBase-SR
  • Datalänkprotokoll

    10 GigE
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Max överföringsavstånd

    300 m
  • Funktioner

    Fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3ae
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 10GBase-SR - LC multi-mode hona x 2
  • Diverse

  • Standarder som följs

    UL, FCC, RoHS, MSA
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Cisco SFP-10G-SR-X
  • Mått och vikt

  • Bredd

    1.39 cm
  • Djup

    5.84 cm
  • Höjd

    1.26 cm
  • Vikt

    30 g
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    70 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    5 - 95%
Cookie Settings