Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Pro Optix - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Cisco GLC-F...

Pro Optix - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Cisco GLC-F...

Pro Optix

Artnr: GLC-FE-100FX-P
  • SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 100 Mbps
  • Fast Ethernet
Ej i lager

288:-

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Pro Optix - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 100Mb LAN
  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC multiläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    100Base-FX
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Datalänkprotokoll

    100Mb LAN
  • Max överföringsavstånd

    2 km
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Cisco GLC-FE-100FX
  • Tillverkarens garanti

    Begränsad livstidsgaranti
  • Designat för

    Cisco Catalyst 2960, 2960-24, 2960-48, 2960G-24, 2960G-48, 2960S-24, 2960S-48, 3560, 3560-12; Integrated Services Router 1111, 1112, 1113, 1116, 1117, 1118
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    100Base-FX
  • Datalänkprotokoll

    100Mb LAN
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Max överföringsavstånd

    2 km
  • Funktioner

    Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 100Base-FX - LC multiläge hona x 2
  • Diverse

  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Cisco GLC-FE-100FX
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - livstid
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    70 °C
  • Kompatibilitetsinformation

  • Designat för

    Cisco Catalyst 2960-24LC-S, 2960-24PC-L, 2960-24PC-S, 2960-24TC, 2960-24TC-L, 2960-24TC-S, 2960-48PST-L, 2960-48PST-S, 2960-48T, 2960-48TC, 2960-48TC-L, 2960-48TC-S, 2960-8TC, 2960-8TC-S, 2960G-24TC, 2960G-48TC, 2960G-8TC, 2960S-24PD-L, 2960S-24PS-L, 2960S-24TD-L, 2960S-24TS-L, 2960S-24TS-S, 2960S-48FPD-L, 2960S-48FPS-L, 2960S-48LPD-L, 2960S-48LPS-L, 2960S-48TD-L, 2960S-48TS-L, 2960S-48TS-S, 3560-12PC, 3560-12PC-S, 3560-8PC Cisco Integrated Services Router 1111, 1112, 1113, 1116, 1117, 1118