Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Pro Optix GLC-LH-SMD-40-P - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt ...

Pro Optix GLC-LH-SMD-40-P - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt ...

Pro Optix

Artnr: GLC-EX-SMD-P
  • SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 1 Gbps
  • Gigabit Ethernet
Ej i lager

1 229:-

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Pro Optix GLC-LH-SMD-40-P - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE
  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    1000Base-LX
  • Dataöverföringshastighet

    1 Gbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Max överföringsavstånd

    40 km
  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Cisco GLC-LH-SMD-40
  • Tillverkarens garanti

    Begränsad livstidsgaranti
  • Designat för

    Cisco 2, 20, 5760, 8; ASR 901; ASR 9000 Route Switch Processor; Catalyst 3560, 3750, 4500, 4948; Catalyst Compact 3560; Industrial Ethernet 2000, 30XX; Integrated Services Router 11XX; Line Card E-Series; ME 3600, 3600X 24, 3800, 3800X 24; MWR 2941; Nexus 93180, 93XX; Supervisor Engine 7, 7L, 8
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    1000Base-LX
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Dataöverföringshastighet

    1 Gbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Max överföringsavstånd

    40 km
  • Funktioner

    Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 1000Base-LX - LC enkelläge hona x 2
  • Diverse

  • OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer

    Cisco GLC-LH-SMD-40
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - livstid
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    70 °C
  • Kompatibilitetsinformation

  • Designat för

    Cisco 20-port 1-Gigabit Ethernet Modular Port Adapter, 2520 Connected Grid Switch, 2-Port 10GE, 20-Port GE High Queue Combo Line Card, 2-Port 10GE, 20-Port GE Low Queue Combo Line Card, 2-Port 10GE, 20-Port GE Medium Queue Combo Line Card, 40-Port GE High Queue Line Card, 40-Port GE Low Queue Line Card, 40-Port GE Medium Queue Line Card, 5760 Wireless Controller, 5760 Wireless Controller for High Availability, 8-Port (2:1) 10GBASE-T RJ-45 Half Card, 8-Port 10 Gigabit Ethernet Network Module Cisco ASR 901 Cisco ASR 9000 Route Switch Processor 440 Cisco Catalyst 3560E-48TD-SD, 3560V2-24PS, 3560V2-24TS, 3560V2-24TS-SD, 3560V2-48PS, 3560V2-48TS, 3560X-24P-E, 3560X-24P-L, 3560X-24P-S, 3560X-24T-E, 3560X-24T-L, 3560X-24T-S, 3560X-48P-E, 3560X-48PF-E, 3560X-48PF-L, 3560X-48PF-S, 3560X-48P-L, 3560X-48P-S, 3560X-48T-E, 3560X-48T-L, 3560X-48T-S, 3750V2-24FS, 3750V2-24PS, 3750V2-24TS, 3750V2-48PS, 3750V2-48TS, 3750X-12S-E, 3750X-12S-S, 3750X-24P-E, 3750X-24P-L, 3750X-24P-S, 3750X-24S-E, 3750X-24S-S, 3750X-24T-E, 3750X-24T-L, 3750X-24T-S, 3750X-48P-E, 3750X-48PF-E, 3750X-48PF-L, 3750X-48PF-S, 3750X-48P-L, 3750X-48P-S, 3750X-48T-E, 3750X-48T-L, 3750X-48T-S, 4500 Gigabit Ethernet Module, 4500E Series Line Card, 4500-X, 4948E, 4948E-F Cisco Catalyst Compact 3560C-12PC-S, 3560C-8PC-S, 3560CG-8PC-S, 3560CG-8TC-S Cisco Industrial Ethernet 2000 Series, 3010 Series Cisco Integrated Services Router 1111, 1112, 1113, 1116, 1117, 1118 Cisco Line Card Classic, E-Series Cisco ME 3400E-24TS, 3400EG-12CS, 3400EG-2CS, 3600X 24CX, 3600X 24FS, 3600X-24FS Ethernet Access Switch, 3800X 24FS Carrier Ethernet Switch Router, 3800X-24FS Ethernet Carrier Ethernet Switch Router Cisco MWR 2941-DC, 2941-DC-A Cisco Nexus 7000 Series 48-Port Gigabit Ethernet Module (SFP), 7000 Series 48-Port Gigabit Ethernet Module with XL Option, 93180YC-FX, 9336C-FX2, 9372PX-E Cisco Supervisor Engine 6L-E, 7-E, 7L-E, 7L-E Redundant, 8-E, 8-E Redundant