Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Skapa konto
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

NETGEAR ProSafe AXM764 - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE - 10GBase-LRL - ...

NETGEAR ProSafe AXM764 - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE - 10GBase-LRL - ...

NETGEAR

Artnr: AXM764-10000S
  • SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Insticksmodul
  • 10 Gbps
  • 10 Gigabit Ethernet

Ej i lager

3 247:-

Är du intresserad av finansiering?

102:-/månad

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    NETGEAR ProSafe AXM764 - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10 GigE
  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    10GBase-LRL
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Datalänkprotokoll

    10 GigE
  • Max överföringsavstånd

    2 km
  • Dimensioner (BxDxH)

    1.455 cm x 5.65 cm x 1.185 cm
  • Vikt

    20 g
  • Tillverkarens garanti

    5 års garanti
  • Designat för

    NETGEAR M4300-28G-PoE+
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    10GBase-LRL
  • Datalänkprotokoll

    10 GigE
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Max överföringsavstånd

    2 km
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3ae
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 10GBase-LRL - LC single-mode x 2
  • Diverse

  • MTBF (genomsnittstid mellan fel)

    2,310,000 timmar
  • Standarder som följs

    RoHS, Laser Class 1, FDA, CDRH, IEC 60825, 21 CFR 1040.10, 21 CFR 1040.11
  • Strömtillförsel

  • Energiförbrukning vid drift

    1.1 Watt
  • Mått och vikt

  • Bredd

    1.455 cm
  • Djup

    5.65 cm
  • Höjd

    1.185 cm
  • Vikt

    20 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - 5 år
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    -5 °C
  • Max temperatur vid drift

    85 °C
  • Kompatibilitetsinformation

  • Designat för

    NETGEAR M4300-28G-PoE+