Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Moxa TCF-142-M-SC - Medieomvandlare - RS-232, RS-485, RS-442 / SC-läge (multi...

Moxa TCF-142-M-SC - Medieomvandlare - RS-232, RS-485, RS-442 / SC-läge (multi...

Moxa

Artnr: TCF-142-M-SC
  • Medieomvandlare
  • Dataöverföringshastighet: 921.6 Kbps
  • RS-442, RS-232, RS-485

Ej i lager

1 915:-

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Moxa TCF-142-M-SC - medieomvandlare - RS-232, RS-485, RS-442
  • Typ av enhet

    Medieomvandlare / SC-läge (multi-mode)
  • Dataöverföringshastighet

    921.6 Kbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Datalänkprotokoll

    RS-232, RS-485, RS-442
  • Max överföringsavstånd

    5 km
  • Strömtillförsel

    Likström 12 - 48 V
  • Dimensioner (BxDxH)

    6.7 cm x 10 cm x 2.2 cm
  • Tillverkarens garanti

    5 års garanti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    Medieomvandlare
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Datalänkprotokoll

    RS-232, RS-485, RS-442
  • Dataöverföringshastighet

    921.6 Kbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Max överföringsavstånd

    5 km
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x seriell - RS-232/422/485 - Terminalblock (klämma) 1 x nätverk - SC multi-mode
  • Diverse

  • Monteringssats

    Inkluderat
  • Standarder som följs

    UL, cUL, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, FCC, EN 61000-4-11, RoHS, FCC CFR47 Part 15, EN 61000-4-8, EN 60950-1, cULus
  • Strömtillförsel

  • Nätspänning

    Likström 12 - 48 V
  • Mått och vikt

  • Bredd

    6.7 cm
  • Djup

    10 cm
  • Höjd

    2.2 cm
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - material och tillverkning - 5 år
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    60 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    5 - 95%
Cookie Settings