Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Moxa SFP-1GSXLC-T - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE - 1000Base-SX...

Moxa SFP-1GSXLC-T - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE - 1000Base-SX...

Moxa

Artnr: SFP-1GSXLC-T
  • SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 1 Gbps
  • Gigabit Ethernet

Ej i lager

2 103:-

Är du intresserad av finansiering?

66:-/månad

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Moxa SFP-1GSXLC-T - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE
  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC multiläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    1000Base-SX
  • Dataöverföringshastighet

    1 Gbps
  • Optisk våglängd

    830-860 (TX) / 770-860 (RX) nm
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Max överföringsavstånd

    500 m
  • Dimensioner (BxDxH)

    1.34 cm x 5.66 cm x 1.34 cm
  • Tillverkarens garanti

    5 års garanti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    1000Base-SX
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Dataöverföringshastighet

    1 Gbps
  • Optisk våglängd

    830-860 (TX) / 770-860 (RX) nm
  • Max överföringsavstånd

    500 m
  • Funktioner

    Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3z
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode
  • Diverse

  • Standarder som följs

    TUV, FCC, UL 60950-1, EN 60825, DNV
  • Strömtillförsel

  • Energiförbrukning vid drift

    1 Watt
  • Mått och vikt

  • Bredd

    1.34 cm
  • Djup

    5.66 cm
  • Höjd

    1.34 cm
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - 5 år
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    -20 °C
  • Max temperatur vid drift

    75 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    5 - 95 % (icke-kondenserande)
Cookie Settings