Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Moxa IMC-21-M-SC - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX,...

Moxa IMC-21-M-SC - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX,...

Moxa

Artnr: IMC-21-M-SC
  • Fibermediekonverterare
  • Extern
  • Dataöverföringshastighet: 100 Mbps
  • Ethernet, Fast Ethernet

Ej i lager

1 896:-

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Moxa IMC-21-M-SC - fibermediekonverterare - 10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Typ av enhet

    Fibermediekonverterare - RJ-45 / SC-läge (multi-mode)
  • Formfaktor

    Extern
  • Typ av kablage

    10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Datalänkprotokoll

    10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Max överföringsavstånd

    5 km
  • Strömtillförsel

    Likström 12 V
  • Dimensioner (BxDxH)

    2.5 cm x 9.7 cm x 10.9 cm
  • Vikt

    100 g
  • Tillverkarens garanti

    5 års garanti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    Fibermediekonverterare
  • Formfaktor

    Extern
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
  • Datalänkprotokoll

    10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Max överföringsavstånd

    5 km
  • Statusindikatorer

    Status
  • Funktioner

    Halvduplexläge, fullt duplexläge
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 100Base-TX - RJ-45 hona 1 x Ethernet 100Base-FX - SC multi-mode x 2
  • Diverse

  • Standarder som följs

    CISPR 22 klass A, EN55022, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, FCC Part 15, EN 61000-4-5, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508
  • Strömtillförsel

  • Nätdel

    Intern strömförsörjning
  • Nätspänning

    Likström 12 V
  • Mått och vikt

  • Bredd

    2.5 cm
  • Djup

    9.7 cm
  • Höjd

    10.9 cm
  • Vikt

    100 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - 5 år
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    -10 °C
  • Max temperatur vid drift

    60 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    5 - 90%
Cookie Settings