Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Moxa IMC-101-S-SC-80-T - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Ba...

Moxa IMC-101-S-SC-80-T - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Ba...

Moxa

Artnr: IMC-101-S-SC-80-T
  • Fibermediekonverterare
  • Kan monteras på DIN-skena
  • Dataöverföringshastighet: 100 Mbps
  • Fast Ethernet, Ethernet

Ej i lager

15 079:-

Är du intresserad av finansiering?

476:-/månad

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Moxa IMC-101-S-SC-80-T - fibermediekonverterare - 10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Typ av enhet

    Fibermediekonverterare - RJ-45 / SC enkelläge
  • Formfaktor

    Kan monteras på DIN-skena
  • Typ av kablage

    10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1550 nm
  • Datalänkprotokoll

    10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Max överföringsavstånd

    80 km
  • Dimensioner (BxDxH)

    5.4 cm x 10.5 cm x 13.5 cm
  • Vikt

    0.6 kg
  • Tillverkarens garanti

    5 års garanti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    Fibermediekonverterare
  • Formfaktor

    Kan monteras på DIN-skena
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
  • Datalänkprotokoll

    10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1550 nm
  • Max överföringsavstånd

    80 km
  • Statusindikatorer

    Status
  • Funktioner

    Auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), halvduplexläge, fullt duplexläge, Link Fault Pass Through function (LFP), monterbar på vägg
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3, IEEE 802.3u
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 100Base-TX - RJ-45 hona 1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode x 2
  • Diverse

  • Monteringssats

    Tillval
  • MTBF (genomsnittstid mellan fel)

    401,758 timmar
  • Standarder som följs

    UL, cUL, EN 60950, EN55022, EN55022 klass A, UL 60950, CSA 22.2 No. 60950, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, FCC Part 15, EN 61000-4-5, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508
  • Mått och vikt

  • Bredd

    5.4 cm
  • Djup

    10.5 cm
  • Höjd

    13.5 cm
  • Vikt

    0.6 kg
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - 5 år
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    -40 °C
  • Max temperatur vid drift

    75 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    5 - 90%
Cookie Settings