Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Juniper Networks - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE - 1000Base-LX ...

Juniper Networks - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE - 1000Base-LX ...

Juniper Networks

Artnr: EX-SFP-1GE-LX40K
  • SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 1 Gbps
  • Gigabit Ethernet

Ej i lager

23 999:-

Är du intresserad av finansiering?

758:-/månad

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Juniper Networks - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE
  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    1000Base-LX
  • Dataöverföringshastighet

    1 Gbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Max överföringsavstånd

    40 km
  • Designat för

    EX 3200 24P, 24T, 48P, 48T; 4200 24F, 24P, 24T, 48P, 48T; Juniper Networks EX8200-48F, EX8200-48T, EX8200-8XS
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    1000Base-LX
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Dataöverföringshastighet

    1 Gbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Max överföringsavstånd

    40 km
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 1000Base-LX - LC-enkelläge
  • Kompatibla kortplatser

    SFP (mini-GBIC)
  • Kompatibilitetsinformation

  • Designat för

    Juniper EX 3200 24P, 24T, 48P, 48T Juniper EX 4200 24F, 24P, 24T, 48P, 48T Juniper Networks EX8200-48F, EX8200-48T, EX8200-8XS
Cookie Settings