Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

HPE - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN - 40GBASE-SR4 - MPO multilä...

HPE - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN - 40GBASE-SR4 - MPO multilä...

Hewlett Packard Enterprise

Artnr: 720187-B21
  • QSFP+ sändar/mottagarmodul
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 40 Gbps
  • 40 Gigabit Ethernet

Ej i lager

16 278:-

Är du intresserad av finansiering?

514:-/månad

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    HPE - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN
  • Typ av enhet

    QSFP+ sändar/mottagarmodul - MPO multiläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    40GBASE-SR4
  • Dataöverföringshastighet

    40 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Datalänkprotokoll

    40 Gigabit LAN
  • Max överföringsavstånd

    100 m
  • Dimensioner (BxDxH)

    1.835 cm x 13.18 cm x 1.371 cm
  • Vikt

    35 g
  • Designat för

    Virtual Connect FlexFabric-20/40 F8 Module
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    QSFP+ sändar/mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    40GBASE-SR4
  • Datalänkprotokoll

    40 Gigabit LAN
  • Dataöverföringshastighet

    40 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Max överföringsavstånd

    100 m
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3ba
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 40GBASE-SR4 - MPO multi-mode
  • Mått och vikt

  • Bredd

    1.835 cm
  • Djup

    13.18 cm
  • Höjd

    1.371 cm
  • Vikt

    35 g
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    70 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    0 - 85 % (icke-kondenserande)
  • Kompatibilitetsinformation

  • Designat för

    HPE Virtual Connect FlexFabric-20/40 F8 Module
Cookie Settings