Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

D-Link DMC 515SC - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX,...

D-Link DMC 515SC - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX,...

D-Link

Artnr: DMC-515SC/E
  • Fibermediekonverterare
  • Extern
  • Dataöverföringshastighet: 100 Mbps
  • Fast Ethernet, Ethernet

I lager (2)

1 156:-

Specifikation

Tillbehör

  • Produktbeskrivning

    D-Link DMC 515SC - fibermediekonverterare - 10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Typ av enhet

    Fibermediekonverterare - RJ-45 / SC enkelläge
  • Formfaktor

    Extern
  • Typ av kablage

    10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Datalänkprotokoll

    10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Max överföringsavstånd

    15 km
  • Dimensioner (BxDxH)

    8.8 cm x 12 cm x 2.5 cm
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    Fibermediekonverterare
  • Formfaktor

    Extern
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
  • Datalänkprotokoll

    10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Max överföringsavstånd

    15 km
  • Statusindikatorer

    Portstatus, kollisionsstatus, portöverföringshastighet, duplex-läge för port, länk/akvititet
  • Funktioner

    Full duplex, automatisk avkänning per enhet, auto-negotiation, lagra och vidarebefordra
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hona 1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode hona x 2
  • Diverse

  • Standarder som följs

    FCC Klass B-certifierade, C-Tick, VCCI Class B ITE
  • Strömtillförsel

  • Nätdel

    Extern strömadapter
  • Mått och vikt

  • Bredd

    8.8 cm
  • Djup

    12 cm
  • Höjd

    2.5 cm
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    40 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    10 - 90%
Cookie Settings