Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

D-Link DEM QX01Q-SR4 - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN - 40GBASE-...

D-Link DEM QX01Q-SR4 - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN - 40GBASE-...

D-Link - DEM QX01Q-SR4

Artnr: DEM-QX01Q-SR4
  • QSFP+ sändar/mottagarmodul
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 40 Gbps
  • 40 Gigabit Ethernet

Ej i lager

3 381:-

Är du intresserad av finansiering?

107:-/månad

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    D-Link DEM QX01Q-SR4 - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN
  • Typ av enhet

    QSFP+ sändar/mottagarmodul - MPO multiläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    40GBASE-SR4
  • Dataöverföringshastighet

    40 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Datalänkprotokoll

    40 Gigabit LAN
  • Dimensioner (BxDxH)

    11.58 cm x 1.84 cm x 1.3328 cm
  • Vikt

    40 g
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiska transceivers
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    QSFP+ sändar/mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    40GBASE-SR4
  • Datalänkprotokoll

    40 Gigabit LAN
  • Dataöverföringshastighet

    40 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Funktioner

    Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3ba
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 40GBASE-SR4 - MPO multi-mode hona
  • Diverse

  • MTBF (genomsnittstid mellan fel)

    4,420,000 timmar
  • Standarder som följs

    FCC Klass B-certifierade, CSA, TUV, RoHS, FDA, CDRH, MSA, VCCI Class B, OM4, OM3
  • Mått och vikt

  • Bredd

    11.58 cm
  • Djup

    1.84 cm
  • Höjd

    1.3328 cm
  • Vikt

    40 g
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    70 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    0 - 85%
Cookie Settings