Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Cisco - SFP+ sändar/mottagarmodul - 16 Gb fiberkanal (KV) - fiberoptisk - LC ...

Cisco - SFP+ sändar/mottagarmodul - 16 Gb fiberkanal (KV) - fiberoptisk - LC ...

Cisco

Artnr: DS-SFP-FC16G-SW=
  • SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Insticksmodul
  • 16 Gbps
  • 16 Gb fiberkanal (kortvåg)

Ej i lager

1 687:-

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Cisco - SFP+ sändar/mottagarmodul - 16 Gb fiberkanal (KV)
  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul - LC multiläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    Fiberoptisk
  • Dataöverföringshastighet

    16 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Datalänkprotokoll

    16 Gb fiberkanal (KV)
  • Max överföringsavstånd

    400 m
  • Dimensioner (BxDxH)

    1.4 cm x 5.7 cm x 0.9 cm
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiska transceivers
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    Fiberoptisk
  • Datalänkprotokoll

    16 Gb fiberkanal (KV)
  • Dataöverföringshastighet

    16 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Max överföringsavstånd

    400 m
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x 16Gb Fibre Channel (KV) - LC multi-mode x 2
  • Kompatibla kortplatser

    1 x SFP+
  • Mått och vikt

  • Bredd

    1.4 cm
  • Djup

    5.7 cm
  • Höjd

    0.9 cm
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    40 °C
Cookie Settings