Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - ATM, SONET/SDH - fiberoptisk -...

Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - ATM, SONET/SDH - fiberoptisk -...

Cisco

Artnr: SFP-OC3-SR=
  • SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Insticksmodul
  • 155 Mbps
  • ATM; SONET/SDH

Ej i lager

5 345:-

Är du intresserad av finansiering?

169:-/månad

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - ATM, SONET/SDH
  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    Fiberoptisk
  • Dataöverföringshastighet

    155 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Datalänkprotokoll

    ATM, SONET/SDH
  • Max överföringsavstånd

    2 km
  • Dimensioner (BxDxH)

    1.4 cm x 5.7 cm x 0.9 cm
  • Designat för

    P/N: SPA-2XOC3-ATM, SPA-2XOC3-ATM=, SPA-2XOC3-POS, SPA-2XOC3-POS=, SPA-4XOC3-ATM, SPA-4XOC3-ATM=, SPA-4XOC3-POS, SPA-4XOC3-POS=
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    Fiberoptisk
  • Datalänkprotokoll

    ATM, SONET/SDH
  • Dataöverföringshastighet

    155 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Linjehastighet

    OC-3/STM-1
  • Max överföringsavstånd

    2 km
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x OC-3/STM-1 - LC single-mode x 2
  • Kompatibla kortplatser

    1 x SFP (mini-GBIC)
  • Diverse

  • Standarder som följs

    IEC 825-1/EN 60825-1 class 1
  • Mått och vikt

  • Bredd

    1.4 cm
  • Djup

    5.7 cm
  • Höjd

    0.9 cm
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    -5 °C
  • Max temperatur vid drift

    85 °C
  • Kompatibilitetsinformation

  • Designat för

    P/N: SPA-2XOC3-ATM, SPA-2XOC3-ATM=, SPA-2XOC3-POS, SPA-2XOC3-POS=, SPA-4XOC3-ATM, SPA-4XOC3-ATM=, SPA-4XOC3-POS, SPA-4XOC3-POS=