Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 2Gb Fibre Channel, 4Gb Fibre C...

Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 2Gb Fibre Channel, 4Gb Fibre C...

Cisco

Artnr: DS-CWDM8G1610=
  • SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 8 Gbps
  • 8Gb Fibre Channel, 4Gb Fibre Channel, 2Gb Fibre Channel

Ej i lager

101 910:-

Är du intresserad av finansiering?

3 219:-/månad

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 2Gb Fibre Channel, 4Gb Fibre Channel, 8Gb Fibre Channel
  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    CWDM
  • Dataöverföringshastighet

    8 Gbps
  • Optisk våglängd

    1610 nm
  • Datalänkprotokoll

    2Gb Fibre Channel, 4Gb Fibre Channel, 8Gb Fibre Channel
  • Max överföringsavstånd

    40 km
  • Designat för

    MDS 9710 Base Config, 9710 Crossbar Switching Fabric1 Module, 9710 Enhanced Config, 9710 Multilayer Director
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    CWDM
  • Datalänkprotokoll

    2Gb Fibre Channel, 4Gb Fibre Channel, 8Gb Fibre Channel
  • Dataöverföringshastighet

    8 Gbps
  • Optisk våglängd

    1610 nm
  • Max överföringsavstånd

    40 km
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x 8Gb Fibre Channel - LC-enkelläge x 2
  • Kompatibilitetsinformation

  • Designat för

    Cisco MDS 9710 Base Config, 9710 Crossbar Switching Fabric1 Module, 9710 Enhanced Config, 9710 Multilayer Director
Cookie Settings