Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - Fibre Channel, 2Gb Fibre Chann...

Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - Fibre Channel, 2Gb Fibre Chann...

Cisco

Artnr: DS-CWDM-1470=
  • SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Insticksmodul
  • 2.12 Gbps
  • Fibre Channel; 2Gb Fibre Channel

Ej i lager

48 365:-

Är du intresserad av finansiering?

1 528:-/månad

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - Fibre Channel, 2Gb Fibre Channel
  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    CWDM
  • Dataöverföringshastighet

    2.12 Gbps
  • Optisk våglängd

    1470 nm
  • Datalänkprotokoll

    Fibre Channel, 2Gb Fibre Channel
  • Max överföringsavstånd

    100 km
  • Dimensioner (BxDxH)

    1.4 cm x 5.5 cm x 8.5 mm
  • Designat för

    Cisco IP Storage Services Module, Storage Services Module; MDS 9000, 9120, 9124, 9134, 9140, 9216A, 9216i, 9222i
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Färg

    Blå
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    CWDM
  • Datalänkprotokoll

    Fibre Channel, 2Gb Fibre Channel
  • Dataöverföringshastighet

    2.12 Gbps
  • Optisk våglängd

    1470 nm
  • Max överföringsavstånd

    100 km
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3z
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x 2Gb Fibre Channel - LC-enkelläge x 2
  • Kompatibla kortplatser

    1 x SFP (mini-GBIC)
  • Diverse

  • Standarder som följs

    Laser Class 1, FCC CFR21 Part 1040
  • Mått och vikt

  • Bredd

    1.4 cm
  • Djup

    5.5 cm
  • Höjd

    8.5 mm
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    40 °C
  • Kompatibilitetsinformation

  • Designat för

    Cisco IP Storage Services Module, Storage Services Module Cisco MDS 9000 Family 16-Port Storage Services Node, 9000 Family 18/4-Port Multiservice Module, 9120 Multilayer Fabric Switch, 9124 Multilayer Fabric Switch, 9134 Multilayer Fabric Switch, 9134 Multilayer Fabric Switch for HP, 9140 Multilayer Fabric Switch, 9216A Multilayer Fabric Switch, 9216i Multilayer Fabric Switch, 9222i Data Mobility Manager Appliance, 9222i Multiservice Modular Switch
Cookie Settings