Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Cisco S-Class - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN - 40GBase-LR4 - L...

Cisco S-Class - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN - 40GBase-LR4 - L...

Cisco

Artnr: QSFP-40G-LR4-S=
  • QSFP+ sändar/mottagarmodul
  • Insticksmodul
  • 40 Gbps
  • 40 Gigabit Ethernet

I lager (10)

94 554:-

Är du intresserad av finansiering?

2 987:-/månad

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Cisco S-Class - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN
  • Typ av enhet

    QSFP+ sändar/mottagarmodul - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    40GBase-LR4
  • Dataöverföringshastighet

    40 Gbps
  • Optisk våglängd

    1271 nm / 1291 nm / 1311 nm / 1331 nm
  • Datalänkprotokoll

    40 Gigabit LAN
  • Max överföringsavstånd

    10 km
  • Dimensioner (BxDxH)

    1.84 cm x 7.24 cm x 1.35 cm
  • Vikt

    100 g
  • Tillverkarens garanti

    1 års garanti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    QSFP+ sändar/mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Färg

    Blå
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    40GBase-LR4
  • Datalänkprotokoll

    40 Gigabit LAN
  • Dataöverföringshastighet

    40 Gbps
  • Optisk våglängd

    1271 nm / 1291 nm / 1311 nm / 1331 nm
  • Max överföringsavstånd

    10 km
  • Funktioner

    Hot-swap-byte av modul
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3ba, ITU-T G.652
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 40GBase-LR4 - LC-enkelläge x 2
  • Diverse

  • Standarder som följs

    FCC CFR21 Part 1040, GR-326-CORE, GR-20-CORE, GR-1435-CORE, MSA SFF-8431, MSA SFF-8436, IEC 60825-1 Class 1
  • Strömtillförsel

  • Energiförbrukning vid drift

    3.5 Watt
  • Mått och vikt

  • Bredd

    1.84 cm
  • Djup

    7.24 cm
  • Höjd

    1.35 cm
  • Vikt

    100 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - 1 år
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    70 °C
Cookie Settings