Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Cisco Rugged SFP - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE - 1000Base-SX ...

Cisco Rugged SFP - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE - 1000Base-SX ...

Cisco

Artnr: GLC-SX-MM-RGD=
  • SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Insticksmodul
  • 1 Gbps
  • Gigabit Ethernet

I lager (11)

4 689:-

Är du intresserad av finansiering?

148:-/månad

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Cisco Rugged SFP - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - GigE
  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - LC/PC-multiläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    1000Base-SX
  • Dataöverföringshastighet

    1 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Max överföringsavstånd

    550 m
  • Dimensioner (BxDxH)

    1.3 cm x 5.7 cm x 0.9 cm
  • Vikt

    75 g
  • Tillverkarens garanti

    1 års garanti
  • Designat för

    Cisco 2010, 2520, 3270; Aironet 1522; Catalyst 2960, 2960-24, 2960-48, 2960G-24, 2960G-48, 2960S-24, 2960S-48; Industrial Ethernet 3000, 3010; MWR 2941
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    1000Base-SX
  • Datalänkprotokoll

    GigE
  • Dataöverföringshastighet

    1 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Max överföringsavstånd

    550 m
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3z, IEEE 802.3ah
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 1000Base-SX - LC/PC multi-mode x 2
  • Kompatibla kortplatser

    1 x SFP (mini-GBIC)
  • Diverse

  • Standarder som följs

    Laser Class 1, IEC 60825-1
  • Mått och vikt

  • Bredd

    1.3 cm
  • Djup

    5.7 cm
  • Höjd

    0.9 cm
  • Vikt

    75 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - 1 år
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    -40 °C
  • Max temperatur vid drift

    85 °C
  • Kompatibilitetsinformation

  • Designat för

    Cisco 2010, 2010 Connected Grid, 2520 Connected Grid Switch, 3270 Rugged Integrated Services Router Bundle, 3270 Rugged Integrated Services Router Card, 3270 Rugged ISR Card Cisco Aironet 1522AG Lightweight Outdoor Mesh Access Point Cisco Catalyst 2960-24LC-S, 2960-24PC-L, 2960-24PC-S, 2960-24TC, 2960-24TC-L, 2960-24TC-S, 2960-48PST-L, 2960-48PST-S, 2960-48T, 2960-48TC, 2960-48TC-L, 2960-48TC-S, 2960-8TC, 2960-8TC-S, 2960G-24TC, 2960G-48TC, 2960G-8TC, 2960S-24PD-L, 2960S-24PS-L, 2960S-24TD-L, 2960S-24TS-L, 2960S-24TS-S, 2960S-48FPD-L, 2960S-48FPS-L, 2960S-48LPD-L, 2960S-48LPS-L, 2960S-48TD-L, 2960S-48TS-L, 2960S-48TS-S Cisco Industrial Ethernet 3000 Series, 3010 Series Cisco MWR 2941-DC, 2941-DC-A
Cookie Settings