Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Cisco Multirate - XFP-mottagar/sändarmodul - SONET/SDH, 10 GigE - 10GBase-ER,...

Cisco Multirate - XFP-mottagar/sändarmodul - SONET/SDH, 10 GigE - 10GBase-ER,...

Cisco

Artnr: XFP10GER192IR-RGD=
  • XFP-mottagar/sändarmodul
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 10 Gbps
  • SONET/SDH, 10 Gigabit Ethernet

Ej i lager

87 350:-

Är du intresserad av finansiering?

2 759:-/månad

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Cisco Multirate - XFP-mottagar/sändarmodul - SONET/SDH, 10 GigE
  • Typ av enhet

    XFP-mottagar/sändarmodul - LC enkelläge
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    10GBase-ER, 10GBase-EW
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    1550 nm
  • Datalänkprotokoll

    SONET/SDH, 10 GigE
  • Max överföringsavstånd

    40 km
  • Dimensioner (BxDxH)

    1.85 cm x 7.1 cm x 0.85 cm
  • Vikt

    300 g
  • Tillverkarens garanti

    90 dagars garanti
  • Designat för

    Cisco 1-Port 10GE XFP Interface Module; ME 3600X 24CX
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    XFP-mottagar/sändarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    10GBase-ER, 10GBase-EW
  • Datalänkprotokoll

    SONET/SDH, 10 GigE
  • Dataöverföringshastighet

    10 Gbps
  • Optisk våglängd

    1550 nm
  • Linjehastighet

    OC-192/STM-64
  • Max överföringsavstånd

    40 km
  • Funktioner

    PoS (Packet over SONET)
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3ae
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 10GBase-ER/10GBase-EW - LC-enkelläge x 2
  • Diverse

  • Standarder som följs

    Laser Class 1, IEC 60825-1
  • Strömtillförsel

  • Energiförbrukning vid drift

    3.5 Watt
  • Mått och vikt

  • Bredd

    1.85 cm
  • Djup

    7.1 cm
  • Höjd

    0.85 cm
  • Vikt

    300 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - 90 dagar
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    -40 °C
  • Max temperatur vid drift

    85 °C
  • Kompatibilitetsinformation

  • Designat för

    Cisco 1-Port 10GE XFP Interface Module Cisco ME 3600X 24CX
Cookie Settings