Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Cisco - CFP-mottagarmodul - 100 Gigabit Ethernet - 100GBase-SR10 - MTP/MPO mu...

Cisco - CFP-mottagarmodul - 100 Gigabit Ethernet - 100GBase-SR10 - MTP/MPO mu...

Cisco

Artnr: CFP-100G-SR10=
  • CFP-mottagarmodul
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 100 Gbps
  • 100 Gigabit Ethernet
Ej i lager

123 355:-

Är du intresserad av finansiering?

3 897:-/månad

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Cisco - CFP-mottagarmodul - 100 Gigabit Ethernet
  • Typ av enhet

    CFP-mottagarmodul - MTP/MPO multi-mode
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    100GBase-SR10
  • Dataöverföringshastighet

    100 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Datalänkprotokoll

    100 Gigabit Ethernet
  • Max överföringsavstånd

    150 m
  • Dimensioner (BxDxH)

    8.2 cm x 14.48 cm x 1.36 cm
  • Vikt

    300 g
  • Tillverkarens garanti

    90 dagars garanti
  • Designat för

    ASR 9001, 9006, 9006 with PEM Version 2, 9010, 9010 with PEM Version 2
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    CFP-mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    100GBase-SR10
  • Datalänkprotokoll

    100 Gigabit Ethernet
  • Dataöverföringshastighet

    100 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Max överföringsavstånd

    150 m
  • Funktioner

    Stöd för DOM (Digital Optical Monitoring)
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3ba
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 100GBase-SR10 - MTP/MPO multi-mode hona
  • Diverse

  • Standarder som följs

    RoHS, Laser Class 1, FCC CFR21 Part 1040, IEC 60825-1, GR-326-CORE, GR-20-CORE
  • Strömtillförsel

  • Energiförbrukning vid drift

    12 Watt
  • Mått och vikt

  • Bredd

    8.2 cm
  • Djup

    14.48 cm
  • Höjd

    1.36 cm
  • Vikt

    300 g
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - 90 dagar
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    70 °C
  • Kompatibilitetsinformation

  • Designat för

    Cisco ASR 9001, 9006, 9006 with PEM Version 2, 9010, 9010 with PEM Version 2