Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Allied Telesis AT-QSFPSR4 - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN - 40G...

Allied Telesis AT-QSFPSR4 - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN - 40G...

Allied Telesis

Artnr: AT-QSFPSR4
  • QSFP+ sändar/mottagarmodul
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 40 Gbps
  • 40 Gigabit Ethernet

Ej i lager

11 031:-

Är du intresserad av finansiering?

348:-/månad

Specifikation

Tillbehör

  • Produktbeskrivning

    Allied Telesis AT-QSFPSR4 - QSFP+ sändar/mottagarmodul - 40 Gigabit LAN
  • Typ av enhet

    QSFP+ sändar/mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    40GBASE-SR4
  • Dataöverföringshastighet

    40 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Datalänkprotokoll

    40 Gigabit LAN
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    QSFP+ sändar/mottagarmodul
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    40GBASE-SR4
  • Datalänkprotokoll

    40 Gigabit LAN
  • Dataöverföringshastighet

    40 Gbps
  • Optisk våglängd

    850 nm
  • Funktioner

    Digital diagnostik, Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3ba
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 40GBASE-SR4 - MPO multi-mode
  • Diverse

  • Standarder som följs

    RoHS, MSA SFF-8436
  • Strömtillförsel

  • Energiförbrukning vid drift

    3.5 Watt
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    70 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    0 - 85 % (icke-kondenserande)
Cookie Settings