Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Allied Telesis AT MMC200/ST - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 10Base-T, ...

Allied Telesis AT MMC200/ST - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 10Base-T, ...

Allied Telesis

Artnr: AT-MMC200/ST-960
  • Fibermediekonverterare
  • Extern
  • Dataöverföringshastighet: 100 Mbps
  • Fast Ethernet

Ej i lager

1 535:-

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Allied Telesis AT MMC200/ST - fibermediekonverterare - 100Mb LAN - TAA-kompatibel
  • Typ av enhet

    Fibermediekonverterare - RJ-45 / ST-läge (multi-mode)
  • Formfaktor

    Extern
  • Typ av kablage

    10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Datalänkprotokoll

    100Mb LAN
  • Max överföringsavstånd

    2 km
  • Dimensioner (BxDxH)

    5.6 cm x 10.16 cm x 2.18 cm
  • Vikt

    170 g
  • TAA-kompatibel

    Ja
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    Fibermediekonverterare
  • Formfaktor

    Extern
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
  • Datalänkprotokoll

    100Mb LAN
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • MAC Address Table Size

    2K poster
  • Max överföringsavstånd

    2 km
  • Statusindikatorer

    Strömförsörjning, system, länk/akvititet
  • Funktioner

    Full duplex, auto-negotiation, VLAN-stöd, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Smart Missing Link (SML), lagra och vidarebefordra, monterbar på vägg, Jumbo Frames-support, Energy Efficient Ethernet, Automatic Link Restoration
  • Standarder som följs

    IEEE 802.1Q
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 100Base-FX - ST multi-mode hona x 2 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hona
  • Diverse

  • Standarder som följs

    FCC klass A-certifierad, VCCI, C-Tick, CISPR 22 klass A, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, UL 60950-1, EN 60950-1, EN 55022 Class A
  • TAA-kompatibel

    Ja
  • Strömtillförsel

  • Nätdel

    Extern strömadapter
  • Energiförbrukning vid drift

    1.7 Watt
  • Mått och vikt

  • Bredd

    5.6 cm
  • Djup

    10.16 cm
  • Höjd

    2.18 cm
  • Vikt

    170 g
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    50 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    5 - 95 % (icke-kondenserande)
Cookie Settings