Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Allied Telesis AT MCF2012LC Multi-channel Media Converter - Fibermediekonvert...

Allied Telesis AT MCF2012LC Multi-channel Media Converter - Fibermediekonvert...

Allied Telesis

Artnr: AT-MCF2012LC
  • Fibermediekonverterare
  • Insticksmodul
  • Dataöverföringshastighet: 100 Mbps
  • Fast Ethernet, Ethernet

Ej i lager

16 023:-

Är du intresserad av finansiering?

506:-/månad

Specifikation

  • Produktbeskrivning

    Allied Telesis AT MCF2012LC Multi-channel Media Converter - fibermediekonverterare - 10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Typ av enhet

    Fibermediekonverterare - RJ-45 / LC multiläge
  • Antal portar

    12
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Typ av kablage

    10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Datalänkprotokoll

    10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Max överföringsavstånd

    2 km
  • Tillverkarens garanti

    1 års garanti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    Fibermediekonverterare
  • Formfaktor

    Insticksmodul
  • Nätverksfunktioner

  • Antal portar

    12
  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
  • Datalänkprotokoll

    10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Max överföringsavstånd

    2 km
  • Statusindikatorer

    Portöverföringshastighet, länk OK, länk/akvititet
  • Funktioner

    Automatisk avkänning per enhet, auto-negotiation, MissingLink, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Smart Missing Link (SML)
  • Standarder som följs

    IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    12 x Ethernet 100Base-FX - LC multi-mode hona x 2 12 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hona
  • Kompatibla kortplatser

    1 x expansionskortplats
  • Tillverkarens garanti

  • Service och support

    Begränsad garanti - 1 år
Cookie Settings