Kundvagn Stäng

Kundvagnen är tom

ATEA.SE
Language
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Ny kund
Chatt
Offline
Inga operatörer finns tillgängliga
Chatten är bemannad vardagar mellan kl 08.00-17.00 CET. Övriga tider har du möjlighet att lägga ett meddelande till Kundtjänst nedan.
Exkl moms

Allied Telesis AT MC103XL - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 100Base-FX, ...

Allied Telesis AT MC103XL - Fibermediekonverterare - 100Mb LAN - 100Base-FX, ...

Allied Telesis

Artnr: AT-MC103XL-60
  • Fibermediekonverterare
  • Extern
  • 100 Mbps
  • Fast Ethernet

Ej i lager

2 884:-

Är du intresserad av finansiering?

91:-/månad

Specifikation

Tillbehör

  • Produktbeskrivning

    Allied Telesis AT MC103XL - fibermediekonverterare - 100Mb LAN
  • Typ av enhet

    Fibermediekonverterare - SC enkelläge / RJ-45
  • Formfaktor

    Extern
  • Typ av kablage

    100Base-FX, 100Base-TX
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Datalänkprotokoll

    100Mb LAN
  • Max överföringsavstånd

    15 km
  • Dimensioner (BxDxH)

    10.5 cm x 9.5 cm x 2.5 cm
  • Vikt

    294 g
  • Miljöstandarder

    ENERGY STAR-godkänd
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Allmänt

  • Typ av enhet

    Fibermediekonverterare
  • Formfaktor

    Extern
  • Nätverksfunktioner

  • Anslutningsteknik

    Kabelansluten
  • Typ av kablage

    100Base-FX, 100Base-TX
  • Datalänkprotokoll

    100Mb LAN
  • Dataöverföringshastighet

    100 Mbps
  • Optisk våglängd

    1310 nm
  • Max överföringsavstånd

    15 km
  • Statusindikatorer

    Duplex-läge för port, strömförsörjning, länk OK, testläge, länk/akvititet
  • Funktioner

    Auto-negotiation, MissingLink, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), halvduplexläge, fullt duplexläge
  • Standarder som följs

    IEEE 802.1Q
  • Expansion/Anslutning

  • Gränssnitt

    1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode x 2 1 x Ethernet 100Base-TX - RJ-45
  • Diverse

  • Standarder som följs

    FCC Klass B-certifierade, CSA, UL, TUV, cUL, RoHS
  • Miljöstandarder

  • ENERGY STAR-certifierad

    Ja
  • Strömtillförsel

  • Nätdel

    Extern strömadapter
  • Mått och vikt

  • Bredd

    10.5 cm
  • Djup

    9.5 cm
  • Höjd

    2.5 cm
  • Vikt

    294 g
  • Miljöparametrar

  • Min temperatur vid drift

    0 °C
  • Max temperatur vid drift

    40 °C
  • Luftfuktighet vid drift

    5 - 95%
Cookie Settings